powiedz to po grecku za kulisami2

Powiedz to po grecku za kulisami #2

Czas na podsumowanie kwietnia. Dużo się działo! Tak naprawdę nawet nie zdawałam sobie sprawy jak dużo, dopóki nie zaczęłam spisywać wszystkiego po kolei. A więc zaczynamy.

Prace nad rozmówkami

Rozmówki to mój główny projekt w tym okresie – wymaga ode mnie dużo uwagi i dodatkowo bardzo mnie stresuje. Jak już pisałam poprzednio, nie spodziewałam się, jak wiele decyzji trzeba podejmować przy wydawaniu własnej książki. Każda najdrobniejsza decyzja musi zostać dobrze przemyślana, zarówno po to, żeby rezultat był jak najbardziej zadowalający, a także żebym nie wydała niepotrzebnie pieniędzy na błędne decyzje.

W tym miesiącu otrzymałam gotowy fragment połowy rozmówek, musiałam sprawdzić zarówno tekst (czy został dobrze przeniesiony, czy żadnej literki nie brakuje itd.) oraz grafikę (czy wszystkie tabelki są w odpowiednim miejscu, czy coś zmienić, poprawić itd.). Dostałam też wzór okładki, który musiałam sprawdzić i zatwierdzić lub zgłosić uwagi (a musisz wiedzieć, że mam dużo uwag do wszystkiego, ale nie dlatego, że jestem czepialska, tylko dlatego, że chcę, żeby wszystko było idealnie!)

Dobra wiadomość jest taka, że powoli wszystkie te pojedyncze prace zaczynają składać się w jedną całość, więc dzień premiery rozmówek jest coraz bliżej. Jeśli czekasz na rozmówki w wersji papierowej, zapraszam Cię do zapisania się na listę zainteresowanych. Jak tylko będę miała więcej informacji, to te osoby będę powiadamiała jako pierwsze.

Aktualizacja: rozmówki są już w sprzedaży.

Kolejnym krokiem ku zakończeniu prac było też wynegocjowanie warunków i podpisanie umowy z firmą logistyczną w Polsce, która będzie przechowywała rozmówki w swoim magazynie, a następnie wysyłała je do moich klientów. Planuję pojechać do tego magazynu, gdy rozmówki już się tam pojawią. Szykuję niespodziankę!

E-book o greckich czasownikach

Dwa ostatnie tygodnie kwietnia upłynęły mi pod znakiem dopracowywania e-booka o podstawowych greckich czasownikach. E-book ten był już gotowy w zeszłym roku, gdy dodawałam go jako bonus na początku sprzedaży rozmówek. Później dość długo zwlekałam z dodaniem go do sklepu, ponieważ wpadłam na pomysł udoskonalenia go.

Początkowo e-book zawierał 50 czasowników z odmianą w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym oraz tryb rozkazujący. Stwierdziłam jednak, że warto do czasowników dodać po kilka przykładów ich użycia. Tak też zrobiłam, ale nie przewidziałam, że wymyślanie i wyszukiwanie przykładowych zdań będzie tak czasochłonne. Zwlekałam kilka miesięcy, żeby ostatecznie usiąść do tego pod koniec kwietnia. W ciągu dwóch tygodni napisałam ponad 400 zdań z użyciem 50 czasowników w różnych czasach i osobach! Myślę, że to jest właśnie największa wartość tego e-booka – przykłady użycia z polskim tłumaczeniem.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak e-book wygląda od środka, przejdź do sklepu. Do 12 maja możesz go kupić w promocyjnej cenie 29 zł.

Webinar o potocznych słowach w języku greckim

webinar-o-potocznych-slowach
.

Udało mi się przeprowadzić kolejny webinar! Gdy tylko skończyłam pisać e-booka o czasownikach, wzięłam się za przygotowywanie webinaru, który był ustalony już od dawna na 3 maja. Tym razem mówiłam o pięciu słowach używanych przez Greków na co dzień i tłumaczyłam, jak te słowa są używane i co znaczą w różnych sytuacjach. Słowa, które omówiłam, to: λοιπόν, έλα, ρε, εντάξει, καλά. Nagranie z webinaru pojawi się niedługo w sklepie.

Mimo że znowu na początku byłam bardzo zestresowana, po kilku minutach się wyluzowałam i świetnie się bawiłam podczas prowadzenia tego webinaru. Temat szkolenia mi w tym pomógł, ponieważ chcąc jak najwierniej przedstawić różne sytuacje, musiałam robić głupie miny, wywracać oczami, krzyczeć, śpiewać… i wszystkim bardzo się to spodobało! W ankiecie, którą przeprowadziłam po webinarze, otrzymałam mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat ciekawego przedstawienia tematu 🙂

Live’y na Facebooku

live_kwiecien

W kwietniu kontynuowałam prowadzenie live’ów na grupie na Facebooku, choć nie udało mi się to zrobić w każdą środę. Głównie dlatego, że jak już wspomniałam byłam zajęta pisaniem e-booka o czasownikach i nie miałam nawet czasu przygotować jakiegoś tematu, ani tym bardziej nie śledziłam, co się dzieje w grupie i na jakie pytania mogłabym odpowiedzieć.

Wniosek z tego płynie taki, żeby nie brać na siebie zbyt dużo i lepiej planować swoją pracę. Pod koniec kwietnia marzyłam tylko o tym, żeby trochę odpocząć.

Co teraz czytam?

moja-grecja-ksiazka

Od kilku tygodni czytam… przewodnik o Grecji. Nie jest to taki zwykły przewodnik. Jest napisany lekko, z humorem, jakbyśmy słuchali przewodnika na żywo.

Mowa o Mojej Grecji Christiana Arnidisa, w której informacje o Grecji przeplatane są z ciekawostkami historycznymi ze świata i z życia człowieka, informacjami praktycznymi i wieloma anegdotami. Książkę tę wypatrzyłam na którejś grupie dla Polaków w Grecji i zaczęłam obserwować bloga autora, na którym (paradoksalnie) pisze nie o Grecji, ale o tym, jak samodzielnie wydawał książkę (czyli u mnie temat na czasie). Skontaktowałam się z nim, oferując poradę w pewnej kwestii, i tak od słowa do słowa dostałam od autora przewodnik z dedykacją. Gdy tylko skończę czytać ten przewodnik, napiszę recenzję, ale już teraz mogę Ci z czystym sercem go polecić.

Urodziny bloga

Nie wiem, od jak dawna mnie obserwujesz, ale muszę Cię poinformować, że mój blog kończy w maju 2 lata istnienia! Pierwszy wpis pojawił się na nim dokładnie 8 maja 2017. Muszę przyznać, że założenie bloga to była moja najlepsza decyzja ostatnich lat. Prowadzenie go daje mi niesamowite poczucie spełnienia, a myśl, że w ten sposób komuś pomagam, jest nie do opisania.

Z tej okazji i również z okazji moich urodzin, które są 21 maja, planuję przeprowadzić live, w którym opowiem Ci historię moją i bloga. Chciałabym też móc odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania dotyczące mnie, bloga, języka greckiego, Grecji czy innych rzeczy. Napisz mi swoje pytanie w komentarzu lub wyślij na zaneta@powiedztopogrecku.pl. Gdy zbiorę pytania, ogłoszę termin live’a. Podoba Ci się ten pomysł?

***

Ponieważ szykuje mi się intensywny czas, gdy rozmówki będą już gotowe (w sensie, gdy będą wydrukowane i gotowe do sprzedaży), w maju planuję trochę zwolnić tempa i odpocząć. Nie wiem, na ile mi się to uda, bo głowę mam pełną pomysłów 🙂 Jedno jest pewne: mam wykupione bilety na krótki wypad do Hiszpanii od 20 do 24 maja i wtedy na pewno zwolnię tempa. Mam zamiar leniuchować przez te dni aż do znudzenia, żeby później powrócić z podwójną energią.  Podróż będę relacjonować na Instagramie – zachęcam Cię więc do obserwowania mojego profilu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.