O mnie

Cześć! Nazywam się Żaneta Barska. Jestem tłumaczem języka greckiego i miłośniczką wszystkiego, co greckie.

Moja przygoda z Grecją…

zaczęła się, gdy miałam 6 lat i wraz z rodzicami wyjechałam do tego dalekiego, jak mi się wtedy wydawało, kraju. Miał być to wyjazd na chwilę, ale minęło już ponad 20 lat, a my nadal nie wracamy. Teraz to już nawet nie chcemy 🙂

W Grecji ukończyłam Szkołę Polską w Atenach i anglistykę na Uniwersytecie Ateńskim. W tym czasie nauczyłam się języków: polskiego, angielskiego, greckiego i troszkę francuskiego, hiszpańskiego i norweskiego. Po podyplomowych studiach tłumaczeniowych na University of Surrey w Anglii wyjechałam do Czech, aby pracować jako tłumacz języka angielskiego, i spędziłam tam dwa lata.

Po kilku latach pobytu w Anglii wróciłam do Aten…

i zajmuję się tłumaczeniami, głównie w parze grecki-polski. Więcej informacji na temat moich kwalifikacji zawodowych możesz przeczytać na stronie www.polishtranslator.gr.

Obecnie mieszkam w Atenach…

i z chęci dzielenia się wiedzą o języku greckim. Moi znajomi twierdzą, że po grecku mówię lepiej, niż Grecy. Mam nadzieję, że uda mi się zainteresować więcej osób tym pięknym językiem. A jeśli przy okazji nauczysz się o Grecji czegoś nowego, to tym lepiej. Po to tu jestem. Więcej o mojej językowej historii dowiesz się z wpisu Mój język ojczysty – polski czy grecki?

Zapraszam Cię też na mojego drugiego bloga Pod Akropolem, na którym dzielę się ciekawostkami o Atenach.

Napisałam rozmówki polsko-greckie

Żaneta Barska

Wywiady i wpisy gościnne

Na prośbę moich czytelników napisałam rozmówki polsko-greckie pt. „Dogadaj się po grecku.” Rozmówki są skierowane do turystów i do osób rozpoczynających naukę języka greckiego. Rozmówki zawierają dialogi sytuacyjne przydatne zarówno w podróży, jak i w życiu codziennym oraz wiele ciekawostek językowych i kulturowych. Dzięki rozmówkom poznasz prawdziwy język grecki używany przez Greków na co dzień.

Napisali o rozmówkach:

Siga Siga My World: Nauka języka greckiego

Po grecku: “Dogadaj się po grecku” rozmówki polsko-greckie

Po grecku: “Dogadaj się po grecku” rozmówki polsko-greckie

Chcesz uczyć się greckiego ze mną?

Oto, co dla Ciebie przygotowałam.

Jeśli jesteś osobą początkującą, skorzystaj z mojego kursu online Grecki od podstaw do samodzielnej nauki. W kursie nauczysz się od podstaw alfabetu, gramatyki słownictwa i poznasz różne ciekawostki kulturowe ważne dla zrozumienia Greków.

Jeśli nie wiesz, czy język grecki jest dla Ciebie i chcesz dopiero się z nim poznać, kup moją książkę Dogadaj się po grecku.

Jeśli chcesz mnie poznać jeszcze lepiej, zobacz nagranie, w którym opowiadam moją językową historię.

Obserwuj mnie w mediach społecznościowych